Poważny wypadek niedaleko Białegostoku. Osobówka uderzyła w autokar

Wtorek, 12 lutego 2019 (08:30)

Siedem osób doznało obrażeń i trafiło do szpitala po wypadku autobusu komunikacji miejskiej, który we wtorek rano na drodze serwisowej k. podbiałostockich Łysek zjechał z jezdni i zatrzymał się w rowie - wynika z informacji policji i strażaków.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Andrzej Sidor /Agencja FORUM
Zdj. ilustracyjne
/Andrzej Sidor /Agencja FORUM

Pierwsze meldunki policji mówią o siedmiu osobach poszkodowanych, są wśród nich dzieci; strażacy zwracają uwagę, iż ta liczba się zmienia, bo po konsultacji medycznej nie wszystkie osoby kierowane są do szpitala.

Według wstępnych ustaleń, na oblodzonej drodze w poślizg wpadł samochód osobowy jadący przed autobusem linii 103, obsługującym trasę Choroszcz-Białystok. Auto wypadło z drogi, za nim wypadł z niej również autobus. Wypadek miał miejsce na drodze serwisowej biegnącej wzdłuż drogi krajowej nr 8. Na samej "krajówce" utrudnień w ruchu nie ma.

Reklama

Dokładnie nie wiadomo jeszcze, ile osób jechało w autobusie. Gdy strażacy przyjechali na miejsce, było tych osób 19 ale wiadomo, że przynajmniej kilka kolejnych, którym nic się nie stało, oddaliło się z tego miejsca.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Łódź: Pijany i pod wpływem narkotyków uciekał przed policją

    Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 25-latek, który zasnął za kierownicą, a po obudzeniu go przez policjantów zaczął uciekać samochodem. Po zatrzymaniu dodatkowo okazało się, że mężczyzna... więcej