Poważne wypadki w powiecie wałeckim

Środa, 9 stycznia 2013 (13:34)

Wczoraj w gminie Wałcz, doszło do wypadku kolejowego i poważnego zderzenia na krajowej K 22. W wyniku tych zdarzeń jedna osoba zginęła, a druga została ranna.

Zdjęcie

Zderzenie szynobusu a autobusem /KWP Szczecin
Zderzenie szynobusu a autobusem
/KWP Szczecin

Około godziny 15.30 dyżurny komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku kolejowym. Zdarzenie miało miejsce na przejeździe kolejowym niestrzeżonym w miejscowości Strączno w kierunku miejscowości Nakielno.

Autobus przewożący dzieci do szkoły wjechał pod nadjeżdżający szynobus spalinowy. Na szczęście małych pasażerów nie było w pojeździe. Pasażerom jadącym szynobusem również nic się nie stało. Natomiast ranny został kierowca autobusu. Jednak obrażenia jakich doznał, okazały się nie groźne i mężczyzna mógł opuścić szpital.

Reklama

Zdjęcie

W wyniku zderzenia szynobusu z autobusem nikt nie zginął /KWP Szczecin
W wyniku zderzenia szynobusu z autobusem nikt nie zginął
/KWP Szczecin

Tego samego dnia na terenie powiatu wałeckiego, niecałe dwie godziny później na drodze krajowej K 22  w miejscowości Ostrowiec, doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. 57 letni mieszkaniec Wałcza  kierujący pojazdem osobowym marki Daewoo Lanos z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym pojazdem ciężarowym marki Renault. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wałczu. Kierujący Daewo niestety poniósł śmierć na miejscu.

Złe warunki pogodowe były prawdopodobnie przyczyną kolejnego zdarzenia drogowego, gdzie kierująca pojazdem osobowym marki Daewoo doprowadziła do zderzenia się z autobusem. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zdjęcie

Zderzenie osobówki z tirem /KWP Szczecin
Zderzenie osobówki z tirem
/KWP Szczecin

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:wypadek

Zobacz również

  • Wypadek na A2 w stronę Warszawy. Koń wbiegł na jezdnię i połamał nogi

    Policja odblokowała odcinek A2 od węzła Modła do węzła Konin Wschód w kierunku Warszawy. Trasa przez kilkadziesiąt minut była zablokowana z powodu konia leżącego na jezdni. więcej