Poważne utrudnienia w Warszawie

Piątek, 15 sierpnia 2014 (07:55)

Weekend upłynie pod znakiem poważnych utrudnień i zmian w ruchu drogowym w Warszawie.

Zdjęcie

Kierowcy musza się liczyć z utrudnieniami w ruchu /W. Traczyk /Agencja SE/East News
Kierowcy musza się liczyć z utrudnieniami w ruchu
/W. Traczyk /Agencja SE/East News

W piątek z okazji Święta Wojska Polskiego na uroczystej defiladzie w Al. Ujazdowskich żołnierze zaprezentują najnowsze uzbrojenie i wyposażenie. Od rana do ok. godz. 15 wyłączone z ruchu będą ulice: Al. Ujazdowskie (od pl. Trzech Krzyży), Belwederska, Jana III Sobieskiego (do ul. Idzikowskiego).

Przez cały dzień zamknięte dla ruchu będą: ul. Myśliwiecka (od ul. Łazienkowskiej do Szwoleżerów) oraz ul. Szwoleżerów (od ul. Myśliwieckiej do Czerniakowskiej), a także ul. Bagatela (na odcinku ul. Flory do Al. Ujazdowskich) oraz ul. Klonowa. Jest to związane z imprezami towarzyszącymi obchodom Święta. Od godz. 13 w okolicach Łazienek Królewskich mieszkańcy stolicy będą mogli z bliska obejrzeć uzbrojenie i sprzęt wojskowy polskich sił zbrojnych. W parku Agrykola odbędzie się festyn żołnierski, a wzdłuż ulic Myśliwieckiej i Szwoleżerów będzie wystawiony ciężki sprzęt wojskowy.

Reklama

Na trasy objazdowe zostanie skierowana komunikacja miejska. Trasy zmienią linie autobusowe, m.in.: 108, 162, 116, 118, 119, 166, 180 222, 501, 503, 519 i 522.

Sobota

W sobotę, w godz. 12-16.30 ulicami miasta przejedzie parada motocyklowa w ramach imprezy Warsaw Rally 2014. Trasa przejazdu będzie przebiegała ulicami: al. Wyścigowa-Pallutha-Rzymowskiego-Puławska-pl. Unii Lubelskiej-Szucha-Al. Ujazdowskie-pl. Trzech Krzyży-Nowy Świat-Krakowskie Przedmieście-Miodowa-Senatorska-pl. Teatralny. Na trasie przejazdu mogą wystąpić chwilowe zatrzymania w ruchu pojazdów.

Również w sobotę na Stadionie Narodowym Real Madryt zagra z Fiorentiną. Z tego powodu od godz. 18.30 obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński będzie wyłączony z ruchu indywidualnego (za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe, pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych). Zamknięty obszar zostanie otwarty ok. godz. 21.

Poniedziałek

W poniedziałek ok. godz. 22 zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. E. Plater i ul. Świętokrzyskiej.  Niemożliwy będzie przejazd ul. E. Plater pomiędzy Al. Jerozolimskimi i ul. Twardą. Kierowcy jadący od strony Alej będą mogli zawrócić na skrzyżowaniu z ul. Śliską. Zmiana w ruchu związana jest z przebudową odcinka ul. Świętokrzyskiej po budowie centralnego odcinka II linii metra. Prace obejmą budowę jezdni ul. Świętokrzyskiej, chodników, drogi rowerowej. Zostanie też zamontowane nowe oświetlenie uliczne i elementy małej architektury: ławki, donice, stojaki na rowery. Roboty w rejonie skrzyżowania mają zakończyć się we wrześniu.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Starachowice: Auto uderzyło w latarnię. Dziewięciolatek w szpitalu

    W środę (20 maja) w Starachowicach doszło do groźnego wypadku. Samochód marki bmw najpierw uderzyło w latarnię, a następnie w bok drugiego pojazdu. Poszkodowany w zdarzeniu został podróżujący bmw... więcej