Poważne utrudnienia na DK nr 1

Piątek, 14 lutego 2014 (07:10)
Aktualizacja: Piątek, 14 lutego 2014 (07:32)

Nadal utrudnienia na Drodze Krajowej nr 1 w kierunku Warszawy pomiędzy Radomskiem a Kamieńskiem (Łódzkie).

Zdjęcie

W siedmiu województwach pada deszcz bądź deszcz ze śniegiem. Jest bardzo ślisko /123/RF PICSEL
W siedmiu województwach pada deszcz bądź deszcz ze śniegiem. Jest bardzo ślisko
/123/RF PICSEL

Wczoraj w miejscowości Dobroszyce cysterna przewożąca gaz przewróciła się na jezdnię. Doszło do jej rozszczelnienia - informuje Paweł Szulkowski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Cysterna przewoziła płynny gaz. Trzeba będzie ją opróżnić i dopiero potem zostanie usunięta z drogi. Operacja może potrwać do południa.

Reklama

Zablokowany jest prawy pas jezdni w kierunku Warszawy. W miejscu awarii obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km na godzinę. 

Uwaga, ślisko!

GDDKiA apeluje o ostrożną jazdę w okolicach Nowego Targu, gdzie jest ślisko. Aż w siedmiu województwach pada deszcz bądź deszcz ze śniegiem.

Na drogach krajowych nie ma większych utrudnień. W całym kraju jeździ po nich 156 pojazdów zimowego utrzymania. W czasie najbardziej srogiej zimy było ich nawet około tysiąca. Najtrudniej jest na dwóch drogach krajowych w rejonie Nowego Targu - po drodze numer 47 do Zakopanego, i po trasie numer 49 do Jugowa.

Deszcz i deszcz ze śniegiem pada w siedmiu województwach - na południu kraju oraz na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim. Z kolei w kujawsko-pomorskim, lubelskim, zachodniopomorskim i warmińsko-mazurskim mgła może ograniczać widoczność na drodze.

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Warmińsko-mazurskie: Dk 58 zablokowana po wypadku. Nie żyje rowerzystka

    Po wypadku, w którym zginęła rowerzystka, zablokowana jest droga krajowa nr 58 między Szczytnem a Jedwabnem (woj. warmińsko-mazurskie). Policja wprowadziła objazdy dla samochodów osobowych,... więcej