Potrącił rowerzystę i uciekł. Drastyczne sceny zarejestrowała kamera

Poniedziałek, 9 września 2013 (15:14)

Utrata prawa jazdy na 3 lata lub grzywna grozi kierowcy, który potrącił we Włocławku 12-letniego rowerzystę i uciekł. Do groźnej kolizji doszło w sobotę po godz. 15 na skrzyżowaniu ul. Długiej i Wiejskiej. Mężczyzna jadący samochodem osobowym uderzył w chłopaka przejeżdżającego ścieżką rowerową przez przejście. Na szczęście 12-latkowi nic się nie stało. Nagranie z systemu kamer przemysłowych w swojej redakcji opublikował portal DzieńDobryWłocławek.pl.

Dziecko zmiecione przez samochód na przejściu dla pieszych

- 12-latek przejeżdżał rowerem ścieżką rowerową przez przejście. Kierowca jadący samochodem osobowym uderzył w niego, po czym odjechał z miejsca zdarzenia - powiedziała nam oficer prasowy komendanta miejskiego we Włocławku nadkomisarz Małgorzata Marczak. - Dzięki świadkom udało się ustalić dane samochodu, ale jego właściciela nie zastano w jego ostatnim miejscu zameldowania. Stąd też wystąpiły utrudnienia w ustaleniu jego danych - dodała.

Jak widać na nagraniu, zdarzenie było bardzo groźne. Razem z 12-latkiem przez ulicę przejeżdżał też drugi chłopak. Udało mu się jednak uniknąć zderzenia. - 12-latkowi nic natomiast się nie stało.Trafił na badania do szpitala, ale nie miał żadnych obrażeń. Całe zdarzenie zakwalifikowano więc jako kolizję - podkreśliła Marczak.

Reklama

Kierowca sam zgłosił się wczoraj rano na komendę. - To 33-letni mężczyzna. Stwierdził, że to on był sprawcą tego zdarzenia - wyjaśniła Marczak. - Zatrzymano prawo jazdy tego mężczyzny i sąd zadecyduje o tym, co dalej - dodała. Kierowca może stracić prawo jazdy na 3 lata lub otrzymać grzywnę.

Michał Rodak

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:wypadek | rowerzysta | Włocławek

Zobacz również

  • Góra Kalwaria: Autobus wjechał w drzewo. Kilka osób rannych

    Co najmniej trzy osoby zostały ranne po wypadu autobusu rejsowego w Górze Kalwarii na Mazowszu - informuje RMF FM. Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 79. więcej