Potężny korek na A4 przed Katowicami

Czwartek, 30 maja 2019 (11:04)
Aktualizacja: Czwartek, 30 maja 2019 (15:01)

Do 11 kilometrów zmalał korek na autostradzie A4 w kierunku Katowic przed punktem poboru opłat w Karwianach. Utrudnienia wynikają z trwającego remontu autostrady w rejonie bramek Karwiany. GITD odstąpił od poboru opłat.

Zdjęcie

Korek na A4, zdj. ilustracyjne /FOT. PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRESS GRUPA /East News
Korek na A4, zdj. ilustracyjne
/FOT. PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRESS GRUPA /East News

Jak przekazał w czwartek dyżurny wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zator przed punktem poboru opłat w Karwianach "ma tendencję spadkową". GDDKiA poinformowała też, że w związku z dużym natężeniem ruchu w kierunku Katowic Główny Inspektorat Transportu Drogowego odstąpił od poboru opłat.

Remont autostrady A4 w rejonie Punktu Poboru Opłat Karwiany trwa od około tygodnia, w związku z tym codziennie tworzą się tam zatory. "Obecnie wyłączone z ruchu są trzy bramki na jezdni w kierunku Katowic, do dyspozycji kierowców są dwie bramki" - podał dyżurny.

Reklama

Wzmożony ruch na A4 może mieć także związek z tym, że 30 maja jest dniem wolnym od pracy w Niemczech.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Zeznania kierowcy, który przeleciał nad rondem w Rąbieniu

    Przesłuchano kierowcę, który po rodzinnej sprzeczce w wielkanocną niedzielę z dużą prędkością jechał pijany i dosłownie przeleciał nad rondem w Rąbieniu na przedmieściach Łodzi - poinformował... więcej