Poszukiwany uciekał przed policją. Spowodował groźny wypadek

Piątek, 28 grudnia 2012 (14:32)

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło czwartkowej nocy w Przemyślu. Kierowca osobowego volkswagena nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekając doprowadził do wypadku. Dwóch jego pasażerów z licznymi urazami zostało przewiezionych do szpitala. Okazało się, że mężczyzna kierujący samochodem jest poszukiwany. Ze wstępnych ustaleń wynika także, że był pijany.

Zdjęcie

Policja /KWP Rzeszów
Policja
/KWP Rzeszów

Do zdarzenia doszło wczoraj w nocy, około godz. 3. Patrol Wydziału Ruchu Drogowego prowadził kontrole kierowców na ulicach miasta. Policjanci dali sygnał do zatrzymania kierowcy nadjeżdżającego volkswagena, jednak ten zignorował ich polecenie i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Po kilkudziesięciu metrach dojechali do ulicy Sobieskiego, gdzie doszło do wypadku drogowego z udziałem uciekającego golfa.

Policjanci wezwali pogotowie ratunkowe i ustalili, że kierujący volkswagenem 21-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżająca ciężarówką. Siła uderzenia spowodowała, że zatrzymał się w przydrożnym rowie.

Reklama

Załoga karetki pogotowia udzieliła pierwszej pomocy pokrzywdzonym uczestnikom. Okazało się, że kierujący golfem odniósł niegroźne obrażenia, natomiast dwóch jego pasażerów z poważnymi urazami zostało przewiezionych do szpitala.

Policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu, jednakże mężczyzna nie zgodził się na badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 21-latkowi pobrano krew do badań laboratoryjnych. Samochód, którym kierował został na czas postępowania zabezpieczony na policyjnym parkingu. Trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności wypadku.

Policjanci ustalili również, że mężczyzna jest zarejestrowany przez Biuro Poszukiwań Międzynarodowych KGP jako poszukiwany do celów prawnych przez kraj Schengen. Ponadto Prokuratura Rejonowa w Słubicach prowadzi postępowanie, w ramach którego mężczyzna ma się zgłosić w celu wykonania czynności procesowych z jego udziałem.


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:policja

Zobacz również

  • Łódź: Pijany kierowca audi staranował fiata - cztery osoby ranne, w tym troje dzieci

    Na skrzyżowaniu al. Włókniarzy i Konstantynowskiej w Łodzi doszło w sobotę wieczorem do groźnego wypadku. Ranne są cztery osoby, w tym troje dzieci - poinformował rzecznik Komendanta Wojewódzkiego... więcej