Ponad 500 wypadków w trakcie długiego weekendu. 27 osób zginęło

Poniedziałek, 4 czerwca (10:29)

Od środy do niedzieli na polskich drogach doszło do 503 wypadków, w których zginęło 27 osób, a ponad 600 zostało rannych; policjanci zatrzymali prawie 2 tys. kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu - poinformowała w poniedziałek PAP Komenda Główna Policji.

Zdjęcie

Wypadek we Wrocławiu /JAROSLAW JAKUBCZAK / POLSKA PRESS /East News
Wypadek we Wrocławiu
/JAROSLAW JAKUBCZAK / POLSKA PRESS /East News

Jak powiedział Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP, podczas długiego weekendu, czyli od środy, 30 maja, do niedzieli, 3 czerwca, doszło do 503 wypadków, w których zginęło 27 osób, a rannych zostało 619 osób.

Dla porównania w analogicznym okresie 2017 r. doszło do 466 wypadków, w których zginęły 44 osoby, a rannych zostało 607.

Reklama

Kobryś ocenił, że różnica w liczbie osób, które zginęły w tym roku i w ubiegłym jest diametralna. "Miejmy nadzieję, że ta tendencja się utrzyma" - podkreślił.

Podczas tegorocznego długiego weekendu policja zatrzymała 1 tys. 862 kierowców pod wpływem alkoholu, w ub. roku zatrzymanych pijanych kierowców było 1 tys. 721.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:wypadek

Zobacz również

  • Łódzkie: Wypadek samochodu ciężarowego na S8. Utrudnienia

    Na utrudnienia w ruchu napotkają kierowcy podróżujący we wtorek w Łódzkiem drogą S8 między węzłami Złoczew i Sieradz Południe. Doszło tam do wywrócenia się samochodu ciężarowego. W wyniku wypadku... więcej