Pomorze: Pijany kierowca zabił 27-latkę w ciąży, są nowe fakty

Niedziela, 7 września 2014 (15:21)

Pijany kierowca, który najpewniej doprowadził do tragicznego wypadku pod Wejherowem na Pomorzu, był już skazany za jazdę na podwójnym gazie. Jak ustalił reporter RMF FM Kuba Kaługa, mężczyzna miał wyrok w zawieszeniu. W wypadku, do którego doszło wczoraj późnym wieczorem, zginęła ciężarna kobieta.

Zdjęcie

Kobieta straciła życie /Policja
Kobieta straciła życie
/Policja

Jutro 37-latek zostanie przesłuchany. Jak usłyszał od wejherowskich śledczych nasz reporter, mężczyzna najpewniej dostanie zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku w stanie nietrzeźwości. Grozić mu będzie wtedy do 12 lat więzienia.

Do tragedii doszło wczoraj późnym wieczorem na drodze w Wyszecinie koło Wejherowa. Do czołowego zderzenia doprowadził najprawdopodobniej 37-latek, zjeżdżając na przeciwny pas ruchu. Kluczowa dla ustalenia wszystkich okoliczności będzie jednak opinia eksperta od rekonstrukcji wypadków, bowiem trasa jest w tym miejscu bardzo wąska.

Reklama

Pewne jest to, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia samochodu. Taką karę - oprócz wyroku w zawieszeniu - dostał za wcześniejszą jazdę po pijanemu.

W wypadku pod Wejherowem zginęła 27-letnia kobieta w zaawansowanej ciąży, mimo cesarskiego cięcia nie udało się uratować również jej nienarodzonego dziecka. Mąż kobiety w ciężkim stanie trafił do szpitala. Lekko ranne zostało natomiast 3-letnie dziecko, które z nimi jechało.

(edbie)

Kuba Kaługa

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • ​Podhale: 11-latek za kierownicą wiózł ośmioletniego brata

    Zakopiańscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę fiata. Okazało się, że jest nim 11-latek, który wiózł w samochodzie swojego ośmioletniego brata. Mama dzieci obserwowała wszystko, idąc... więcej