Pomorskie: Wypadek na A1 w kierunku Gdańska

Czwartek, 21 lutego 2019 (15:30)
Aktualizacja: Czwartek, 21 lutego 2019 (16:54)

Przywrócono ruch w kierunku Gdańska - na razie na jednym pasie - na autostradzie A1 na wysokości zjazdu na Pelplin (Pomorskie) - poinformował operator drogi. W miejscu tym w czwartek wczesnym popołudniem doszło do wypadku, w którym zginęła jedna osoba.

Zdjęcie

Od środy 50 osób zginęło w wypadkach /INTERIA.PL
Od środy 50 osób zginęło w wypadkach
/INTERIA.PL

Rzecznik prasowy pomorskiej straży pożarnej st. kpt. Łukasz Płusa podawał, że droga w stronę Gdańska została zablokowana w efekcie zderzenia dwóch pojazdów na wysokości miejscowości Ropuchy (powiat tczewski).

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie mł. asp. Dawid Krajewski poinformował PAP, że w zderzeniu brały udział opel astra i mercedes sprinter. "Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem jechał autostradą pod prąd" - powiedział PAP Krajewski. Policjanci będą ustalali, jak doszło do tego, iż 53-latek, który kierował oplem, jechał drogą w niewłaściwym kierunku.

Reklama

Krajewski dodał, że kierowca opla trafił do szpitala. "Niestety, w wyniku tego zderzenia zginęła jedna osoba - 44-letnia pasażerka mercedesa" - wyjaśnił. Dodał, że oboma pojazdami podróżowały w sumie trzy osoby.

Krajewski poinformował też, że aby uniknąć korków, które tworzą się na A1, można zjechać z autostrady w Kopytkowie i drogą krajową 91 dojechać do Gdańska.

Na miejscu wypadku pracowało siedem zastępów straży pożarnej.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również