Pomorskie: Tragiczny wypadek w Szprudowie. Dwie osoby nie żyją

Piątek, 15 stycznia (07:48)

W piątek rano na drodze krajowej 91 pomiędzy Gniewem a Tczewem (Pomorskie) doszło do groźnego wypadku. W miejscowości Szprudowo bus zderzył się z samochodem osobowym. Zginęły dwie osoby.

Zdjęcie

Droga jest całkowicie zablokowana /PSP
Droga jest całkowicie zablokowana
/PSP

Dyżurny gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Damian Gajewski podał, że do wypadku doszło w miejscowości Szprudowo przed godz. 7.

- Według wstępnych ustaleń mercedes sprinter na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka renault. Dwie osoby jadące autem osobowym poniosły śmierć na miejscu, a kierowca busa trafił do szpitala - powiedział oficer prasowy policji w Tczewie asp. sztab. Dawid Krajewski.

Reklama

Wcześniej straż pożarna podawała, że w wypadku brały też udział też dwa inne samochody osobowe.

- Te samochody nie miały jednak ze sobą styczności, jechały z tyłu i chcąc uniknąć zderzenia powjeżdżały do rowów - wyjaśnił Krajewski. 

Jak poinformował Damian Gajewski z Punktu Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku, o godz. 10.30 odblokowano drogę krajową nr 91 w Szprudowie na trasie miedzy Gniewem a Tczewem. Przez 3,5 godz. dk nr 91 była całkowicie zablokowana. 


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Lubuskie: Tragiczny wypadek, nie żyje kierowca pługopiaskarki

    Nie żyje kierowca pługopiaskarki, która zderzyła się z ciężarówką w pow. świebodzińskim (Lubuskie). - Policjanci przywrócili już ruch na drodze krajowej nr 92 – poinformował Marcin Ruciński z... więcej