Pomorskie: Samochód zderzył się z policyjnym busem

Sobota, 21 września 2013 (14:00)
Aktualizacja: Sobota, 21 września 2013 (14:56)

Przejezdna jest już droga krajowa nr 91, która była zablokowana w miejscowości Łęgowo (powiat gdański) z powodu wypadku. Ruch odbywa się wahadłowo. Samochód osobowy zderzył się z policyjnym busem: rannych zostało pięć osób, w tym trzech policjantów.

Zdjęcie

Do wypadku doszło na wysokości miejscowości Łęgowo /Mapy.interia.pl /INTERIA.PL
Do wypadku doszło na wysokości miejscowości Łęgowo
/Mapy.interia.pl /INTERIA.PL

O wprowadzeniu ruchu wahadłowego w Łęgowie poinformowała w sobotę wczesnym popołudniem rzeczniczka prasowa policji w Pruszczu Gdańskim Marzena Szwed-Sobańska.

Jak podał Michał Sienkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, w wypadku ucierpiało pięć osób: straż pożarna informowała wcześniej o trzech poszkodowanych.

Reklama

Sienkiewicz wyjaśnił, że rany odniosło trzech funkcjonariuszy poruszających się policyjnym fiatem ducato oraz dwie osoby jadące volkswagenem. Obrażenia jednego z funkcjonariuszy były na tyle poważne, że do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku został on przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Policja będzie wyjaśniała przyczyny wypadku. Wiadomo, że radiowóz zderzył się z autem osobowym w momencie, gdy to zjeżdżało z drogi. Policjanci jechali do Gdańska, gdzie mieli brać udział w zabezpieczaniu meczu Lechii Gdańsk z Zawiszą Bydgoszcz.

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:Łęgowo | wypadek

Zobacz również