Pomorskie: Ciężarówka na pasach dla pieszych, nie żyje 8-latka

Wtorek, 16 stycznia (17:32)

8-letnia dziewczynka została śmiertelnie potrącona przez ciężarówkę, która wjechała na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Do wypadku doszło we wtorek wczesnym popołudniem w Trąbkach Wielkich (Pomorskie).

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /Łukasz Grudniewski /East News
zdj. ilustracyjne
/Łukasz Grudniewski /East News

Dziewczynka przechodziła przez pasy wraz z 36-letnią matką. "Jadąca w kierunku Gdańska ciężarówka wjechała, mimo czerwonego światła, na przejście. Matka została tylko delikatnie draśnięta i odrzucona na bok - nic się jej nie stało, dziecko zginęło miejscu" - poinformowała PAP oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim, Marzena Szwed-Sobańska.

35-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy. Został zatrzymany. Policja zabezpieczyła także pojazd, który prowadził. "Czynności na miejscu zdarzenia już się zakończyły" - wyjaśniła Szwed-Sobańska dodając, że przesłuchanie mężczyzny odbędzie się najwcześniej w środę.

Szwed-Sobańska dodała, że możliwą przyczyną wypadku mogło być niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze: na Pomorzu od rana pada śnieg.

Reklama

Zdarzenie miało miejsce na wyposażonym w sygnalizację świetlną przejściu przez ul. Gdańską w Trąbkach Wielkich (woj. pomorskie). Ulica stanowi część drogi wojewódzkiej 222 łączącej południe regionu z Gdańskiem.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • ​Śląskie: Dwie kobiety zginęły po potrąceniu na przejściu dla pieszych

    Dwie kobiety zginęły w sobotę po potrąceniu na przejściu dla pieszych w Sarnowie (woj. śląskie), a trzecia trafiła do szpitala. Wszystkie ofiary wypadku są prawdopodobnie z zagranicy. Na razie... więcej