Pomimo apeli pijanych kierowców wciąż przybywa

Poniedziałek, 7 stycznia 2013 (15:02)

Mimo policyjnych apeli, ostrzeżeń i tłumaczeń o niebezpieczeństwach, jakie powodują nietrzeźwi kierowcy - podczas ostatnich czterech dni - wschowscy policjanci zatrzymali kolejne 3 osoby, które nie powinny kierować.

Zdjęcie

Akcja "Trzeźwy Poranek" /KWP Gorzów Wielkopolski
Akcja "Trzeźwy Poranek"
/KWP Gorzów Wielkopolski

Wczoraj (6 stycznia 2013 roku) w miejscowości Przyczyna Dolna w godzinach rannych policjanci zatrzymali do kontroli kierującego rowerem 57-letniego mieszkańca tej miejscowości, który okazał się weekendowym rekordzistą wydmuchując około 2 promili. Ponad 1,5 promila miał 60-letni rowerzysta mieszkaniec Karowa, który został skontrolowany piątkowym popołudniem w Wyszanowie. Natomiast w sobotni wieczór w Sławie, kierujący osobowym seatem 54-letni mieszkaniec Lubieszowa wydmuchał prawie 1 promil.

Dziś od rana, wschowscy i sławscy policjanci na terenie całego powiatu wschowskiego prowadzili działania pod kryptonimem "Trzeźwy Poranek". Kontrolowali trzeźwość kierowców. Policyjne działania rozpoczęły się wczesny rankiem. Już od godz. 5.00, funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości rozpoczęli działania. Cel jest zawsze ten sam, troska o bezpieczeństwo użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 500 kierowców.

Reklama

Nietrzeźwi kierujący są w dalszym ciągu plagą na naszych drogach, wszystkim kierującym przypominamy, że jadąc na " podwójnym gazie" ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości autem grozi sprawcom kara pozbawienia wolności do 2 lat. Rowerzyści też nie pozostają bezkarni, w tym przypadku to kara do 1 roku pozbawienia wolności.


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:trzeźwość | poranek

Zobacz również

  • Małopolskie: Czołowe zderzenie samochodów na krajowej siódemce

    21-letnia kobieta zginęła w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 5 na 6 lipca) w wypadku na krajowej siódemce w miejscowości Antolka w powiecie miechowskim, gdzie czołowo zderzyły się dwa samochody.... więcej