Policja: Jedźmy wolniej i ostrożniej

Wtorek, 28 stycznia 2014 (11:17)

Jedźmy wolniej i ostrożniej - apeluje policja. W całym kraju jazdę utrudnia zalegający śnieg albo błoto pośniegowe i śliska nawierzchnia. - W takich warunkach dochodzi przede wszystkim do stłuczek - przestrzega Mariusz Sokołowski. Rzecznik Komendy Głównej Policji dodaje, że im mniejsza prędkość, tym mniejsze skutki ewentualnego uderzenia.

Zdjęcie

Trudne warunki drogowe po opadach śniegu /Michał Walczak /PAP
Trudne warunki drogowe po opadach śniegu
/Michał Walczak /PAP

Bardziej uważać powinni nie tylko kierowcy, ale i piesi. - Nie wbiegamy przed jadący pojazd, bo może się okazać, że mimo, iż kierowca nacisnął do końca hamulec to i tak auto jedzie dalej - przestrzega Mariusz Sokołowski.

Według prognoz, do piątku w Polsce ma padać śnieg i utrzymywać się mróz. Później ma nastąpić ocieplenie. Niestety w dużej części kraju będzie też padał marznący deszcz powodujący gołoledź. Trzeba się więc spodziewać, że drogi będą bardzo śliskie.

Reklama

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Trudne warunki drogowe po opadach śniegu

liczba zdjęć: 6

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Tragiczny wypadek pod Radomiem. Kierowca zginął na miejscu

    W niedzielę późnym wieczorem pod Radomiem doszło do tragicznego wypadku. W czołowy zderzeniu auta osobowego z ciężarówką zginęła jedna osoba – informuje echodnia.eu. Z samochodu osobowego niewiele... więcej