Policja apeluje o rozwagę. Do tej pory zginęło 38 osób

Wtorek, 1 listopada 2016 (19:43)

38 osób zginęło, a 471 zostało rannych w ponad 380 wypadkach, do których doszło od piątku. Komenda Główna Policji uaktualnia statystyki i przestrzega kierowców.

Zdjęcie

Działania policji pod kryptonimem "Znicz 2016" /Darek Delmanowicz /PAP
Działania policji pod kryptonimem "Znicz 2016"
/Darek Delmanowicz /PAP

Zaczyna się fala powrotów z cmentarzy a pogoda nie sprzyja zmotoryzowanym. W wielu miastach na drogach wyjazdowych już tworzą się gigantyczne korki.

Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji apeluje więc o rozwagę. I choć akcja Znicz 2016 potrwa do jutra, Dawid Marciniak przekazuje, że to dziś najwięcej osób wróci do swoich domów. Dltego na drogach potrzebna jest wyrozumiałość i życzliwość dla innych.

Reklama

Na pobłażliwość nie mogą liczyć kierowcy pod wpływem alkoholu - zastrzega policja. Od piątku funkcjonariusze zatrzymali 1119 nietrzeźwych kierujących. Mandatami będą karani też piesi poruszający się bez odblasków w terenie niezabudowanym.

Ci, którzy jeżdżą brawurowo, powinni pamiętać, że za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym traci się prawo jazdy.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Groźny wypadek na "zakręcie mistrzów" w Rudzie Śląskiej. Jest nagranie

    Kierowca wpadł w poślizg, a samochód z dużą siłą uderzył w pobocze i wyskoczył w powietrze. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na DTŚ w Rudzie Śląskiej. Zarejestrowała je kamera monitoringu. więcej