Policja apeluje o rozsądek za kierownicą

Niedziela, 1 września 2013 (16:13)

Większy ruch i zagrożenie wypadkiem. Tego mogą się spodziewać kierowcy dziś wieczorem na głównych trasach w kraju. To ostatni dzień powrotów z wakacji.

Zdjęcie

Wrak samochodu osobowego na miejscu wypadku /Darek Delamnowicz /PAP
Wrak samochodu osobowego na miejscu wypadku
/Darek Delamnowicz /PAP

Policja apeluje o ostrożną jazdę. Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski podkreśla, że na wielu trasach porządku pilnuje większa liczba policyjnych patroli. Dodaje jednak, że każdy kierowca ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo.

 - Szczególny apel o rozwagę, o myślenie za kierownicą, o kulturę jazdy. Bądźmy dla siebie mili i sympatyczni, nie spieszmy się, szanujmy przepisy ruchu drogowego, szanujmy drugiego kierowcę - podkreśla policjant. Sokołowski podkreśla, że najgorszym doradcą jest pośpiech. Wyjeżdżając w daleką trasę należy założyć, że i tak możemy jechać dłużej. Sokołowski przestrzega przed ściganiem się z własną nawigacją, która pokazuje czas dojazdu do celu, ale nie uwzględnia dużego ruchu na trasach i korków.

Reklama

Mariusz Sokołowski podkreśla, że trudno przewidzieć, kiedy ruch na danej trasie zacznie maleć. Wielu kierowców, aby uniknąć korków, zaczęło wracać do domów późnym wieczorem lub nocą. To spowodowało, że czasem zatory przy wjazdach do dużych miast tworzą się nawet w nocy.

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:apel | policja | wypadek | kierowcy

Zobacz również

  • Podlaskie: Czołowe zderzenie z ciężarówką. Jedna ofiara

    Jedna osoba zginęła w wypadku auta osobowego z ciężarowym w sobotę po południu na drodze krajowej nr 61, na odcinku Łomża-Stawiski – podała podlaska policja. Droga jest zablokowana. Zorganizowano... więcej