Podlaskie: Ucieczka przed policją. Trzy osoby zginęły

Niedziela, 15 października 2017 (09:51)

Trzech młodych mężczyzn zginęło w wypadku w miejscowości Chojane-Stankowięta. Jak podała policja, kierowca osobowego golfa uciekał przed patrolem próbującym go zatrzymać, na zakręcie auto z dużą prędkością wypadło z drogi i wpadło do stawu.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Damian Klamka /East News
Zdj. ilustracyjne
/Damian Klamka /East News

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Reklama

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Jak poinformował PAP Adam Romanowicz z zespołu prasowego podlaskiej policji, ok. godz. 1 w nocy z soboty na niedzielę policyjny patrol zwrócił uwagę na samochód, który jechał z dużą prędkością lokalną drogą koło miejscowości Chojane-Stankowięta (gmina Kulesze Kościelne, powiat wysokomazowiecki).

Funkcjonariusze włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe i podjęli pościg, ale kierowca golfa nie zatrzymywał się. Jak powiedział Romanowicz, po przejechaniu ok. 5 km, na zakręcie, gdzie kończyła się asfaltowa nawierzchnia i zaczynała błotnista droga gruntowa, kierowca prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, który spadł ze skarpy do stawu.

Policjanci zdołali wybić tylną szybę w samochodzie zanurzonym w wodzie i wyciągnąć w ten sposób jednego z pasażerów. Przy wyciąganiu dwóch pozostałych mężczyzn pomogli im strażacy z Wysokiego Mazowieckiego.

Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku Marcin Janowski powiedział PAP, że gdy straż przybyła na miejsce, samochód był ok. 2 metrów od brzegu, z wody wystawał jedynie jego tył. Użyto wyciągarki, by auto znalazło się na brzegu, a potem specjalistycznego sprzętu do cięcia, by uwolnić dwie osoby, które wciąż były w środku.

Równolegle przyjechała karetka pogotowia, która przejęła akcję reanimacyjną. Mimo prób reanimacji, mężczyzn nie udało się uratować. Jak poinformowała policja, ofiary wypadku mają 19, 20 i 25 lat, są mieszkańcami pobliskich miejscowości. Sprawę bada prokuratura.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Wypadek na opolskim odcinku A4. Utrudnienia w ruchu

    Dwa samochody ciężarowe i jeden osobowy uczestniczyły w wypadku na opolskim odcinku autostrady A4 pod Brzegiem. Droga w kierunku Wrocławia jest zablokowana. więcej