Podkarpackie: 10 osób rannych w zderzeniu busa z ciężarówką

Poniedziałek, 12 stycznia 2015 (17:09)

10 osób zostało rannych w zderzeniu ciężarówki z busem w miejscowości Lubla (pow. strzyżowski) na Podkarpaciu - poinformował rzecznik podkarpackiej policji komisarz Paweł Międlar.

Ranni zostali przewiezieni do szpitali w Rzeszowie, Strzyżowie i Jaśle.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca tira wyjeżdżając z łuku drogi najprawdopodobniej nie zdążył zareagować na stojące na czerwonym świetle pojazdy. - Podczas hamowania zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z prawidłowo jadącym w kierunku Rzeszowa busem - powiedział Międlar.

Reklama

Jak dodał rzecznik podkarpackich strażaków młodszy brygadier Marcin Betleja, w busie jechało 13 pasażerów i kierowca. - Do wydobycia kilku pasażerów musieliśmy rozcinać wrak pojazdu - dodał.

Najciężej ranna pasażerka busa została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Rzeszowie.

Do zderzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 988 relacji Babice - Warzyce. Trasa jest zablokowana.

Policja przygotowała objazdy. Kierowcy jadący w stronę Jasła kierowani są na rondzie w Twierdzy na Krosno. Natomiast samochody jadące w kierunku Rzeszowa w miejscowości Szebnie kierowani są przez Nieplę i Przybówkę w kierunku Strzyżowa.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Śląskie: Dachowanie samochodu w Rybniku. Za kierownicą 15-latek

    15-latek siedział za kierownicą samochodu, który w niedzielę wieczorem (24 maja) dachował w Rybniku. Pasażerami auta byli: jego rok starszy kolega i dwaj 13-latkowie. Wszyscy wyszli z wypadku bez... więcej