Po opadach śniegu dramatyczna doba na polskich drogach. Jest komunikat GDDKiA

Sobota, 7 grudnia 2013 (20:39)

Na obecną chwilę wszystkie drogi krajowe są przejezdne - podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Na drogach pracuje 530 pojazdów do zimowego utrzymania.

Zdjęcie

Gigantyczny korek na krajowej "piątce" /Tytus Żmijewski /PAP
Gigantyczny korek na krajowej "piątce"
/Tytus Żmijewski /PAP

Trwający od czwartku huragan przyniósł śnieżyce i powalił drzewa, w konsekwencji utrudniając komunikację. W niektórych województwach ruch na drogach został praktycznie sparaliżowany.

W ciągu nocy z piątku na sobotę i w sobotę długość korków na drogach województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 170 km.

Reklama

- Najtrudniej jest nadal na drogach w rejonie Inowrocławia, Strzelna i Mogilna, ale wszystkie szlaki są już - choćby częściowo - przejezdne - raportował o godzinie szesnastej w rozmowie z PAP gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej.

Ofiarą pogody padła wojewoda kujawsko-pomorska Ewa Mes, która starała się dotrzeć do Strzelna, by ocenić sytuację. Jej służbowe auto utkwiło w zaspie i panią wojewodę przez wiele kilometrów musiał ciągnąć traktor.

O wiele gorszy los spotkał zwykłych kierowców, którzy utknęli w korkach nawet do 20 godzin. Z powodu wichury w wielu miejscach wywróciły się tiry, a kierowcy - czasem jadący na letnich oponach - zakopywali się w śniegu, blokując przejazd innym. 

Gigantyczne korki w woj, kujawsko-pomorskim. Kierowcy stali nawet dobę (TVN/x-news)

I choć teraz, przynajmniej na głównych drogach Polski sytuacja wygląda na opanowaną, policja przypomina o konieczności zachowania rozsądku na drogach i słuchanie komunikatów dotyczących stanu dróg podawanych na bieżąco przez policjantów za pośrednictwem mediów.

Policjanci i straż pożarna apelują też, jeśli jest to możliwe, o niewyruszanie w drogę. Jeśli jednak jest to konieczne, w takich warunkach pogodowych zaleca się trzymanie głównych szlaków komunikacyjnych.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Wichura przewracała tiry w Wielkopolsce

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

PAP/IAR/INTERIA

Zobacz również

  • Lubelskie: Samochód dachował. Nie żyje 40-latek

    40-letni kierowca volkswagena golfa zginął w sobotę, gdy jego auto wpadło do rowu i dachowało na lokalnej drodze w pobliżu Radzynia Podlaskiego (Lubelskie). Okoliczności wypadku są wyjaśniane –... więcej