Po kolizji w Katowicach utrudnienia na autostradzie A4 w stronę Krakowa

Piątek, 15 lutego 2019 (16:27)

Po kolizji na głównej jezdni autostrady A4 w Katowicach w kierunku Krakowa powstały w tym rejonie znaczne utrudnienia. Około godz. 16 w piątek był jeszcze zablokowany jeden z czterech pasów i ruch był udrażniany, wcześniej korek od strony Wrocławia sięgał 3 km.

Zdjęcie

Zdjęcie ilustracyjne /FOT. PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRESS GRUPA /East News
Zdjęcie ilustracyjne
/FOT. PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRESS GRUPA /East News

Jak poinformował PAP w piątek oficer dyżurny śląskiej drogówki, do kolizji dwóch pojazdów doszło po południu na wysokości katowickiego centrum handlowego Trzy Stawy. Początkowo zablokowane były dwa z czterech pasów ruchu głównej jezdni autostrady w kierunku Krakowa.

W efekcie zaczęły sie tam tworzyć korki - przed godz. 16 sięgające katowickiego Osiedla Witosa (ok. 3 km). Jednocześnie w miarę płynny ruch odbywał się drogami zbiorczymi autostrady.

Reklama

W tym czasie Zarząd Transportu Metropolitalnego informował, że w związku ze zdarzeniem drogowym na wysokości centrum handlowego Trzy Stawy na jezdni A4 w kierunku Krakowa możliwe są opóźnienia w realizacji kursów przez linie autobusowe nr: 672, 674 i 900 w kierunku katowickiej dzielnicy Giszowiec i Cmentarza Komunalnego.

Przed godz. 16 dyżurny przekazał PAP, że zablokowany był już tylko jeden pas ruchu na Kraków, a trasa zaczynała się udrażniać.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Pijany 33-latek wiózł w aucie czworo dzieci. Nie miał prawa jazdy

    Pijany mężczyzna wiózł w samochodzie czworo dzieci. Zatrzymano go w poniedziałek 1 czerwca w okolicy Wejherowa na Pomorzu. 33-latek miał półtora promila alkoholu w organizmie. więcej