Po karambolu A1 przejezdna w obu kierunkach

Piątek, 27 stycznia 2017 (06:43)

Ruch na autostradzie A1 w kierunku Łodzi, między Tuszynem a Piotrkowem Trybunalskim, został wznowiony – poinformowała PAP w czwartek przed północą dyżurna łódzkiego oddziału Punktu Informacji Drogowej (PID) Magdalena Kubiak. Autostrada jest już przejezdna w obu kierunkach.

Zdjęcie

Łącznie w dwóch karambolach uczestniczyło 76 samochodów i ciężarówek /PAP/Grzegorz Michałowski /PAP
Łącznie w dwóch karambolach uczestniczyło 76 samochodów i ciężarówek
/PAP/Grzegorz Michałowski /PAP

Droga w tym miejscu była zablokowana przez kilkanaście godzin po karambolu, w którym w czwartek nad ranem uczestniczyło kilkadziesiąt samochodów ciężarowych i osobowych. W tym czasie trwały oględziny śledczych i usuwanie wraków aut. Likwidowano też plamy oleju oraz płyny eksploatacyjne samochodów z jezdni.

Udrożniony odcinek autostrady A1 w stronę Łodzi znajduje się między węzłami Tuszyn i Piotrków Tryb. Zachód, na terenie powiatu piotrkowskiego.

Reklama

W tym miejscu w czwartek rano doszło do dwóch karamboli w obu kierunkach jazdy. Łącznie uczestniczyło w nich 76 samochodów i ciężarówek (46 w kierunku na Łódź, 30 w kierunku na Częstochowę); do szpitali trafiły łącznie 32 osoby. Na autostradzie panowały trudne warunki atmosferyczne i gęsta mgła.

Wcześniej udrożniono ruch w kierunku Częstochowy.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Tragiczny wypadek w Bochni. Zginęły dwie osoby

    Dwie osoby zginęły, a trzy zostały ranne w wyniku wypadku, do jakiego doszło na obwodnicy Bochni w Małopolsce. Po wypadku przez kilka godzin zablokowana była DK 94 na trasie Tarnów - Kraków. więcej