Pijany usnął za kierownicą i zablokował drogę

Piątek, 14 grudnia 2018 (13:13)

Kompletnie pijany 42-latek usnął za kierownicą i zablokował drogę na terenie gminy Łobżenica. Po przebadaniu mężczyzny na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, okazało się, że miał prawie 3 promile alkoholu.

Jak tłumaczyła w piątek podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile, dyżurny tamtejszej Komendy Powiatowej Policji został poinformowany, że na terenie gminy Łobżenica "od kilkunastu minut na środku jezdni stoi samochód osobowy marki opel astra, za kierownicą siedzi mężczyzna, a auto ma włączony silnik".

W związku z tą informacją na miejsce pojechali policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku. Jak podkreśliła Kowalska, "mundurowi początkowo pomyśleli, że kierowca zasłabł za kierownicą, jednak przyczyna była zupełnie inna".

"Policjanci otworzyli drzwi i wyjęli ze stacyjki kluczyk. Próbowali nawiązać kontakt z kierowcą, jednak ten dopiero po kilku chwilach przebudził się, pytając funkcjonariuszy, czy coś się stało. Po przebadaniu mężczyzny na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, okazało się, że jest kompletnie pijany - miał blisko 3 promile alkoholu. 42-letni mieszkaniec Więcborka był tak pijany, że usnął za kierownicą" - wskazała Kowalska.

Reklama

Mężczyzna został zatrzymany. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem; grozi mu nawet do kilku lat więzienia.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Zachodniopomorskie: Wypadek z udziałem pojazdu amerykańskiej armii

    Amerykańska ciężarówka wojskowa zderzyła się w czwartek (9 lipca) z samochodem ciężarowym na drodze wojewódzkiej nr 175 w okolicach wsi Konotop (woj. zachodniopomorskie). Dwóch żołnierzy zostało... więcej