Pijany jechał z 16-latkiem. Mieli narkotyki

Czwartek, 16 stycznia 2014 (09:57)

1,7 promila alkoholu w organizmie miał kierowca audi, który wjechał do rowu przy ul. Chełmońskiego w Warszawie. 16-letni pasażer samochodu również był nietrzeźwy, a dodatkowo miał przy sobie narkotyki. Po wytrzeźwieniu obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty.

Zdjęcie

Pijany jechał z 16-latkiem, zatrzymała go policja /Policja
Pijany jechał z 16-latkiem, zatrzymała go policja
/Policja

Grodziscy policjanci zostali wezwani do kolizji przy ul. Chełmońskiego dziś po północy. Na miejscu okazało się, że audi uderzyło w słupek i wjechało do rowu. 33-letni kierowca był nietrzeźwy.

Podczas kontroli kierowcy policjanci zwrócili też uwagę na 16-letniego pasażera. Nastolatek wyrzucił coś na ziemię. Okazało się, ze to torebka z marihuaną. Chłopak również był pijany, w jego organizmie było prawie 1,5 promila alkoholu.

Reklama

Po wytrzeźwieniu 33-latek usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu nawet 2 lata więzienia. Dodatkowo odpowie za spowodowanie w tym stanie kolizji drogowej. 16-latek został zaś przesłuchany jako nieletni sprawca czynu karalnego - posiadania środków odurzających. Policjanci wyjaśnią także, co pijany 16-latek robił w nocy w towarzystwie nietrzeźwego kierowcy. Jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!
Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:policja | zatrzymanie

Zobacz również

  • ​Pomorskie: Autobus zderzył się z samochodem. Trzy osoby zginęły

    Czekamy na informacje o stanie zdrowia wszystkich poszkodowanych w wypadku - powiedział wojewoda pomorski Dariusz Drelich, który przyjechał do Mierzyna (woj. pomorskie), gdzie doszło do wypadku... więcej