Pijany 60-latek wjechał samochodem na chodnik i potracił dwóch chłopców

Sobota, 23 maja (20:15)

W sobotę po południu w pow. siedleckim (Mazowieckie) 60-letni kierowca audi wjechał na chodnik i potrącił dwóch chłopców. Mężczyzna był pijany. Dzieci w wieku 7 i 9 lat z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

Zdjęcie

Zdjęcie ilustracyjne /INTERIA.PL
Zdjęcie ilustracyjne
/INTERIA.PL

Jak poinformowała rzeczniczka mazowieckiej policji podinsp. Katarzyna Kucharska, do zdarzenia doszło po południu w miejscowości Ziomaki, gm. Mokobody.

Chłopcy wraz z rodzicami porządkowali teren przed posesją.

"Nagle na chodnik wjechał kierujący audi i potrącił znajdujące się tam dzieci. Mężczyzna przejechał jeszcze około pół kilometra, wjechał do rowu, uderzył w drzewo i próbował jechać dalej, jednak zatrzymali go policjanci" - przekazała rzeczniczka.

Reklama

60-letni kierowca był pijany. Badanie wykazało dwa promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, w związku z wcześniejszą jazdą po pijanemu.

Potrącony przez niego 7-letni chłopiec był nieprzytomny. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Drugiego z chłopców, który także odniósł obrażenia ciała, odwieziono do szpitala karetką pogotowia.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Świętokrzyskie: Zderzenie samochodu ze stadem jeleni. Dziecko w szpitalu

    Samochód osobowy uderzył w przechodzące przez jezdnię stado jeleni. Do wypadku doszło w okolicach Jacentowa (woj. świętokrzyskie). Jadące z dwojgiem dorosłych roczne dziecko trafiło na konsultację... więcej