Paraliż na obwodnicy Krakowa. Wszystko przez szczyt klimatyczny

Poniedziałek, 3 grudnia 2018 (09:24)

Komunikacyjny paraliż na obwodnicy Krakowa. Na jezdni w kierunku Katowic korek ma kilkanaście kilometrów. Policja co jakiś czas blokuje ruch, by mogły przejechać kolumny z delegatami na szczyt klimatyczny w Katowicach.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Wojciech Traczyk /East News
Zdj. ilustracyjne
/Wojciech Traczyk /East News

Policja całkowicie wstrzymuje ruch na obwodnicy Krakowa na wysokości węzła Kraków-Bielany. Tam wpuszczane są kolumny rządowe jadące na szczyt klimatyczny w Katowicach. W Krakowie zakwaterowanych jest kilkadziesiąt zagranicznych delegacji.

Korek ma kilkanaście kilometrów, sznur aut ciągnie się już od węzła w Łagiewnikach.

Reklama

W tym momencie najlepiej zjechać na węźle Kraków-Wieliczka i przez miasto dojechać do węzła Kraków-Bielany, lub Kraków-Mydlniki. Jednocześnie policja blokuje niektóre drogi dojazdowe do obwodnicy na południu miasta. Korki mogą się tworzyć miedzy innymi na ulicy Tynieckiej czy Skotnickiej.

Utrudnień na autostradzie w związku z przejazdem kolumn rządowych można spodziewać się także popołudniu, gdy cześć delegacji będzie wracać do Krakowa.

Tymczasem na wysokości Katowic na A4 doszło do zderzenia pięciu samochodów osobowych. Zablokowane są lewy i środkowy pas na odcinku Chorzów - Mysłowice w kierunku Krakowa. Jak informuje GDDKiA, utrudnienie może potrwać do dwóch godzin.Do wypadku doszło około godz. 8.30. Nie ma informacji o poszkodowanych.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Małopolskie: Czołowe zderzenie samochodów na krajowej siódemce

    21-letnia kobieta zginęła w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 5 na 6 lipca) w wypadku na krajowej siódemce w miejscowości Antolka w powiecie miechowskim, gdzie czołowo zderzyły się dwa samochody.... więcej