Ostróda: Sześcioro dzieci rannych w wypadku

Poniedziałek, 16 października 2017 (10:05)

Sześcioro dzieci i dwie osoby dorosłe zostały poszkodowane w zderzeniu samochodu osobowego ze szkolnym autobusem w Brzydowie k. Ostródy (woj. warmińsko-mazurskie) - poinformowała policja.

Zdjęcie

Karetka pogotowia (zdjęcie ilustracyjne) /Krzysztof Kot /RMF FM
Karetka pogotowia (zdjęcie ilustracyjne)
/Krzysztof Kot /RMF FM

Jak powiedziała PAP oficer prasowy ostródzkiej policji sierż. sztab. Milena Błaszczyk, w wypadku zostało poszkodowanych sześcioro dzieci, ich opiekunka i kobieta kierującą autem, które zderzyło się ze szkolnym autobusem.

Według rzecznika warmińsko-mazurskiej straży pożarnej kpt. Rafała Melnyka stan poszkodowanych jest dobry, a obrażenia nie zagrażają ich życiu i zdrowiu. Jak mówił, kobieta z samochodu osobowego, której obrażenia były najpoważniejsze, została zabrana do szpitala w pierwszej kolejności.

Reklama

"Sześcioro poszkodowanych dzieci ma jedynie potłuczenia i otarcia. Znajdują się w szkole podstawowej w Brzydowie pod opieką lekarza. Po kolei są przewożone karetkami do szpitala na obserwację" - powiedział.

Szkolnym autobusem jechało 35 dzieci. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Tragiczny wypadek w Łódzkiem. Zginęli dwaj motocykliści

    Dwaj mężczyźni podróżujący motocyklem zginęli w wypadku, do którego doszło w niedzielę (20 września) na drodze wojewódzkiej nr 482 w Nowym Ochędzynie (Łódzkie). W jednoślad najpierw uderzyło bmw, a... więcej