Opolskie: Zderzenie auta z czeskim pociągiem

Czwartek, 24 stycznia 2019 (15:08)

Kierowca matiza nie zachował zasad bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym koło Głuchołaz i wjechał w bok pociągu czeskich linii kolejowych. Jedna osoba została ranna - poinformował oficer dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej.

Zdjęcie

Zdjęcie ilustracyjne /Jacek Boroń /Reporter
Zdjęcie ilustracyjne
/Jacek Boroń /Reporter

Do zdarzenia doszło w miejscowości Charbielin koło Głuchołaz. Matiz jechał mało uczęszczaną, lokalną drogą. Podczas przejazdu przez tory kierowca samochodu nie zastosował się do znaków drogowych i wjechał w bok składu pasażerskiego należącego do Czeskich Kolei, które jeżdżą na tej linii. Pociągiem podróżowało 15 osób.  

W wyniku zderzenia jedna z osób jadących matizem została ranna i jest w szpitalu. Nie ucierpiał nikt z pasażerów pociągu.  

Reklama

To nie jedyne zdarzenie na przejeździe kolejowym w woj. opolskim. Między Jełową a Osowcem na przejeździe przecinającym drogę krajową nr 45 z Kluczborka do Opola utknął samochód ciężarowy. Zawiadomiono o tym kolejarzy. Na miejsce udały się już jednostki ratownicze Państwowej Straży Pożarnej.


Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Dolnośląskie: 12-kilometrowy korek na A4 pod Wrocławiem

    12 kilometrów długości ma zator pojazdów na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Spowodowany jest on zwężeniem trasy w związku z remontem wiaduktu. Zalecany jest objazd - najlepiej już od węzła Legnica... więcej