Opolskie: Pijana kobieta jechała pod prąd wprost na radiowóz

Sobota, 17 listopada 2018 (08:47)

Policjanci z Brzegu zatrzymali 58-letnią kobietę, która prowadząc po pijanemu, jechała pod prąd ulicą jednokierunkową. Jak poinformowała PAP Patrycja Kaszuba z KP Policji w Brzegu, kobiecie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie

Policja; zdj. ilustracyjne /Damian Klamka /East News
Policja; zdj. ilustracyjne
/Damian Klamka /East News

Prowadzący patrol na drodze jednokierunkowej funkcjonariusze prewencji zauważyli osobowego chryslera, który jechał wprost na nich. Kiedy kierowca pojazdu zauważył radiowóz, zjechał na chodnik. 

Z samochodu wysiadła kobieta, która początkowo chciała odejść od swojego auta, ale po chwili namysłu, wróciła za kierownicę i próbowała kontynuować jazdę.

Reklama

Kolejne, ryzykowne manewry drogowe właścicielce chryslera uniemożliwili policjanci. Już podczas legitymowania kierowcy policjanci wyczuli zapach alkoholu. 

Badanie alkotestem wykazało blisko dwa promile alkoholu. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi jej kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Karambol na zakopiance. Droga zablokowana

    W miejscowości Jawornik na drodze krajowej S7 czyli popularnej Zakopiance doszło w czwartek rano do zderzenia czterech samochodów. Zablokowane są dwa pasy w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku... więcej