Opolskie: Kierowca wjechał pod pociąg

Niedziela, 27 października 2019 (19:16)

Do śmiertelnego wypadku doszło na przejeździe kolejowym w Suchym Borze pod Opolem. Pod pociąg pośpieszny relacji Przemyśl - Świnoujście wjechał osobowy volkswagen. Kierowca samochodu zginął na miejscu. Na trasie kolejowej Opole - Częstochowa są poważne utrudnienia w ruchu.

Zdjęcie

Ilustracja /Interia.pl /INTERIA.PL
Ilustracja
/Interia.pl /INTERIA.PL

Do wypadku doszło w niedzielę na przejeździe kolejowym w Suchym Borze pod Opolem. Według wstępnych ustaleń kierowca osobowego volkswagena nie zachował należytej ostrożności i wjechał pod pociąg pośpieszny relacji Przemyśl - Świnoujście. Młody mężczyzna kierujący samochodem zginął na miejscu.
Jednotorowa linia kolejowa została zablokowana.

Jak powiedział Mirosław Siemieniec z PKP PLK, w momencie wypadku urządzenia ostrzegające na przejeździe były sprawne. Pulsowało czerwone światło i działała sygnalizacja dźwiękowa.

Ze względu na pracę ekip śledczych i uszkodzenia lokomotywy trasa Opole - Częstochowa nadal jest zablokowana. Wszystkie okoliczności wypadku zbada specjalna komisja.

Reklama

"Dla podróżnych jadących tym pociągiem podstawiono specjalny skład, który dowiózł ich do Opola. Stąd mogli dojechać do Wrocławia, a następnie do Świnoujścia. Kilka pociągów musieliśmy skierować na alternatywne trasy. Po uzyskaniu zgody prokuratora pracę rozpoczęły służby techniczne. Po wymianie uszkodzonej lokomotywy pociąg przejedzie do Opola. Mamy nadzieję, że trasa zostanie odblokowana w ciągu najbliższych kilkudziesięciu minut" - powiedział Siemieniec.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Dolnośląskie: 12-kilometrowy korek na A4 pod Wrocławiem

    12 kilometrów długości ma zator pojazdów na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Spowodowany jest on zwężeniem trasy w związku z remontem wiaduktu. Zalecany jest objazd - najlepiej już od węzła Legnica... więcej