Opole: Autobus miejski wjechał w pociąg

Środa, 22 maja 2013 (21:44)
Aktualizacja: Środa, 22 maja 2013 (23:22)

Autobus komunikacji miejskiej wjechał na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ul. Jagiellonów w Opolu w przejeżdżający pociąg towarowy - poinformowali w środę wieczorem dyżurni opolskiej straży pożarnej i policji. 51-letnią pasażerkę autobusu odwieziono do szpitala. Do wypadku doszło ok. godz. 20.40.

Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu podinsp. Wojciech Krzeszowski podał, że ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierowca autobusu nie zastosował się do znaku "stop" znajdującego się przed przejazdem i uderzył w bok przejeżdżającego pociągu.

Ranna została jedna osoba: 51-letnia pasażerka autobusu. Podinsp. Krzeszowski powiedział, że kobieta z urazem głowy została przewieziona do szpitala.

Reklama

Jak poinformował Zbigniew Makowski z zarządzającej torami spółki PKP PLK, wypadek nie spowodował utrudnień w ruchu pociągów, bo tor, na którym doszło do zdarzenia służy tylko do przewozów towarowych.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • ​Wielkopolskie: Kierowca tira prowadził, mając w organizmie cztery promile alkoholu

    Cztery promile alkoholu w organizmie miał kierowca tira zatrzymany na obwodnicy Piły (woj. wielkopolskie). Prowadzona przez niego ciężarówka jechała całą szerokością drogi krajowej nr 11. 61-letni... więcej