Opady śniegu prawie w całym kraju. Utrudnienia na drogach

Wtorek, 26 stycznia (07:53)
Aktualizacja: Wtorek, 26 stycznia (08:24)

Opady śniegu będą dziś utrudniać jazdę kierowcom w 13 województwach. W kilku innych regionach można spodziewać się również błota pośniegowego oraz mżawki lub deszczu ze śniegiem - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Drogowcy apelują o ostrożną jazdę.

Zdjęcie

Akcja wyciągania ciężarówki, której kierowca podczas silnych opadów śniegu wjechał do rowu w okolicy miejscowości Łowce /Darek Delmanowicz /PAP
Akcja wyciągania ciężarówki, której kierowca podczas silnych opadów śniegu wjechał do rowu w okolicy miejscowości Łowce
/Darek Delmanowicz /PAP

Opady śniegu występują na terenie województw: podlaskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, opolskiego, wielkopolskiego, podkarpackiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego oraz lubuskiego.

Z kolei opadów mżawki lub deszczu ze śniegiem należy spodziewać się na Pomorzu, Lubelszczyźnie, w Wielkopolsce, na Mazowszu oraz w województwie lubuskim. 

Reklama

Błoto pośniegowe występuje natomiast na Podlasiu, we wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego oraz lubelskiego (w tym na części dk 48 oraz S17) oraz w Małopolsce na odcinku dk 28.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez GDKKiA na sieci dróg krajowych we wtorek rano pracują 634 pługosolarki.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Małopolskie: W Myślenicach drewno wysypało się na zakopiankę

    Nietypowy powód blokady na zakopiance. W Myślenicach, na trasie w kierunku Krakowa, z jednego z samochodów ciężarowych wypięła się przyczepa, a z niej wysypało się drewno. Droga jest już przejezdna. więcej