Opady deszczu i śniegu. Trudne warunki na drogach w całym kraju

Środa, 29 stycznia 2020 (16:55)

W środę na drogach w całym kraju panują trudne warunki ze względu na opady śniegu lub deszczu - wynika z komunikatu wydanego na godz. 16 przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Na sieci dróg krajowych pracują 304 pojazdy do zimowego utrzymania.

Zdjęcie

Warszawa, 29.01.2020 /Paweł Supernak /PAP
Warszawa, 29.01.2020
/Paweł Supernak /PAP

GDDKiA podała, że opady śniegu i śniegu z deszczem wpływają na przejezdność na drogach w województwach: pomorskim, małopolskim, lubelskim, wielkopolskim, podkarpackim, zachodniopomorskim, dolnośląskim, śląskim. 

W województwach pomorskim, podlaskim, podkarpackim, mazowieckim, dolnośląskim i lubuskim występuje mżawka, zaś deszcz pada w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, wielkopolskim, podkarpackim, zachodniopomorskim, dolnośląskim i lubuskim.

Reklama

W związku z opadami lokalna śliskość występuje w zachodniej części województwa pomorskiego, w zachodniopomorskim (na dk 11 odc. Koszalin - Szczecinek i na dk 25 odc. Bobolice - Biały Bór), w mazowieckim (na dk 2 odc. Warszawa - Siedlce, na dk 61 odc. Różan - granica województwa, na dk 57 odc. Maków Maz. - granica województwa) i w centralnej części woj. warmińsko-mazurskiego.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.

Jednocześnie przypomina prognozę na najbliższe godziny: zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu ze śniegiem lub śniegu, w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 0 do 4 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, miejscami w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni; w górach od 50 do 70 km/h, zachodni - w Sudetach w porywach do 90 km/h, w Tatrach do 100 km/h. 

W górach także zawieje i zamiecie śnieżne.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Świętokrzyskie: Kierowca zjechał do rowu. Miał blisko cztery promile alkoholu

    3,9 promila alkoholu w organizmie miał 40-letni kierowca volkswagena, który wjechał do rowu w miejscowości Św. Katarzyna w województwie świętokrzyskim. Mężczyźnie nic się nie stało, ale grozi mu... więcej