Nocny rajd 14-latka w bmw. Uciekał przed policją

Poniedziałek, 14 września (16:33)

Policjanci z Augustowa chcieli skontrolować w nocy kierowcę jadącego w miejscowości Janówka (Podlaskie) samochodem osobowym bmw, ale ten nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Okazało się, że auto prowadził 14-latek.

Zdjęcie

Podlaskie: 14-latek uciekał w nocy bmw przed policją, zdj. ilustracyjne /PIOTR JEDZURA/REPORTER /Reporter
Podlaskie: 14-latek uciekał w nocy bmw przed policją, zdj. ilustracyjne
/PIOTR JEDZURA/REPORTER /Reporter

Jak poinformowała augustowska policja, do zdarzenia doszło w sobotę (12 września) przed północą. Funkcjonariusze postanowili skontrolować na drodze w Janówce kierowcę bmw.

Kierowca zlekceważył sygnały dźwiękowe oraz świetlne, przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli za nim kilkukilometrowy pościg. Kierowca wjechał na jedną z posesji w Janówce, gdzie zostawił samochód i kontynuował ucieczkę pieszo.

Reklama

Kiedy policjanci dogonili go, okazało się, że to 14-latek. Tłumaczył się, że uciekał, gdyż bał się odpowiedzialności za prowadzenie pojazdu. Funkcjonariusze ustalili, że auto należało do ojca jego kolegi. Sprawą nastolatka zajmie się sąd rodzinny.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Warszawa: Pociąg potrącił dwóch mężczyzn

    Pomiędzy Warszawą Wschodnią a Warszawą Rembertów pociąg Kolei Mazowieckich potrącił dwóch mężczyzn - poinformował w czwartek 17 września nadkom. Jarosław Florczak z Komendy Stołecznej Policji.... więcej