Nietrzeźwy rowerzysta na A4. Twierdził, że wszystko przez nawigację

Wtorek, 13 października 2020 (12:57)

Policja zatrzymała 31-letniego mężczyznę, który rowerem jechał autostradą A4. Jak się okazało, był pijany, a policjantom tłumaczył, że wjechał na autostradę, bo posłuchał nawigacji.

Zdjęcie

Pijany rowerzysta jechał autostradą A4, bo posłuchał nawigacji, zdj. ilustracyjne /Damian Klamka /East News
Pijany rowerzysta jechał autostradą A4, bo posłuchał nawigacji, zdj. ilustracyjne
/Damian Klamka /East News

Jak poinformowało biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, do interwencji doszło już po zmroku na opolskim odcinku autostrady A4. Policjanci otrzymali sygnał, że rowerzysta jechał pod prąd autostradą A4. Gdy zorientował się, że pomylił kierunki, wziął rower pod pachę, przeszedł pomimo dużego ruchu przez obydwa pasy ruchu i kontynuował jazdę w drugą stronę.

Reklama

Wezwani przez kierowców policjanci szybko zatrzymali rowerzystę stwarzającego ogromne zagrożenie dla siebie i innych użytkowników drogi. Okazało się, że 31-latek miał w organizmie prawie promil alkoholu. Policjantom tłumaczył, że spieszył się do swojej dziewczyny, a na autostradę wjechał, bo tak poprowadziła go nawigacja. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Małopolskie: W Myślenicach drewno wysypało się na zakopiankę

    Nietypowy powód blokady na zakopiance. W Myślenicach, na trasie w kierunku Krakowa, z jednego z samochodów ciężarowych wypięła się przyczepa, a z niej wysypało się drewno. Droga jest już przejezdna. więcej