Nietrzeźwy pieszy wpadł pod samochód

Poniedziałek, 28 stycznia 2013 (16:59)

Policjanci z KMP w Bytomiu wyjaśniają okoliczności potrącenia przez samochód 33-letniego pieszego. Mężczyzna był nietrzeźwy i, jak wynika z dotychczasowych ustaleń, wtargnął na przejście dla pieszych przy czerwonym świetle. Po opatrzeniu w szpitalu mógł wrócić do domu.

Do wypadku doszło w sobotę wieczorem na ul. Piłsudskiego, na oznakowanym przejściu dla pieszych. Jak dotychczas ustalili policjanci z bytomskiej drogówki, 33-letni mieszkaniec Piekar Śląskich, przy włączonym czerwonym świetle sygnalizatora drogowego wszedł na przejście, gdzie został potrącony przez fiata punto prowadzonego przez 21-letniego piekarzanina. Pieszego z miejsca zdarzenia odwieziono karetką pogotowia ratunkowego do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili u niego uraz barku oraz ogólne potłuczenia ciała.

Po opatrzeniu mężczyzna mógł opuścić szpital.

Reklama

Podczas przeprowadzonego badania stanu trzeźwości 33-latka, funkcjonariusze ustalili, że w chwili zdarzenia miał on około 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierujący fiatem 21-latek był trzeźwy.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:wypadek

Zobacz również

  • Zachodniopomorskie: Wypadek z udziałem pojazdu amerykańskiej armii

    Amerykańska ciężarówka wojskowa zderzyła się w czwartek (9 lipca) z samochodem ciężarowym na drodze wojewódzkiej nr 175 w okolicach wsi Konotop (woj. zachodniopomorskie). Dwóch żołnierzy zostało... więcej