Nieprzejezdna "jedynka" w Mykanowie. Z cysterny wyciekł asfalt

Piątek, 15 listopada 2019 (08:06)

Nawet do południa mogą potrwać utrudnienia na drodze krajowej nr 1 między Częstochową a Radomskiem. W miejscowości Mykanów w woj. śląskim zderzyły się dwie ciężarówki. Z jednej z nich na jezdnię wyciekł płynny asfalt - informuje RMF FM.

Zdjęcie

/GDDKiA
/GDDKiA

W okolicach Mykanowa między Częstochową i Radomskiem na remontowanym odcinku trasy nr 1 doszło do kolizji dwóch ciężarówek. Jedna z nich przewoziła płynny asfalt. Po zderzeniu naczepa w tym aucie otworzyła się i asfalt wylał się na jezdnię.

- Jest kolosalny wyciek na drogę, mnóstwo samochodów oblepionych jest smołą - mówił RMF FM pan Grzegorz, który zadzwonił na Gorącą Linię RMF FM.

Reklama

W zderzeniu nikt nie ucierpiał, a utrudnienia mogą potrwać nawet do południa. Wprowadzono objazdy. Kierowcy jadący w kierunku Częstochowy muszą w Łochyni zjechać w prawo do Mykanowa. Kto jedzie w stronę Łodzi, powinien w Kościelcu kierować się na Radomsko. 

To nie jedyny wypadek w Śląskiem. Korki tworzą się też na Drogowej Trasie Średnicowej w Chorzowie, gdzie samochód potrącił pieszego. Zablokowana jest jezdnia w kierunku Katowic. Zator zaczyna się już w Świętochłowicach.

Anna Kropaczek


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Czołowe zderzenie pod Wrocławiem. Tworzy się korek

    W czwartkowy poranek na krajowej "ósemce" pod Wrocławiem doszło do groźnego wypadku. Na miejscu tworzy się kilkukilometrowy korek. więcej