Niedziela na drogach: A1 już zaczyna się korkować

Niedziela, 3 sierpnia 2014 (16:46)

Niedziela upływa na polskich drogach pod znakiem powrotów z wakacji - właśnie mija ich półmetek. Na razie jednak ruch na większości tras jest stosunkowo płynny.

Zdjęcie

Wczorajszy gigantyczny korek przy zjeździe z autostrady A1 w Rusocinie /Adam Warżawa /PAP
Wczorajszy gigantyczny korek przy zjeździe z autostrady A1 w Rusocinie
/Adam Warżawa /PAP

Wczoraj Polacy masowo ruszyli nad morze, dlatego kompletnie zakorkowana była droga ekspresowa S7, łącząca Gdańsk z Warszawą.

Jak mówi IAR Anna Łuniewska z Punktu Informacji Drogowej w Olsztynie, dziś już sytuacja wygląda dużo lepiej. Zatory tworzą się w okolicach Ostródy i Elbląga w kierunku stolicy, ale na większości trasy ruch odbywa się dość płynnie.

Gorzej jest na autostradzie A1 z Gdańska do Łodzi, która już teraz zaczyna się korkować. Karol Kończal z Punktu Informacji Drogowej w Bydgoszczy podkreśla, że największa fala powrotów jeszcze przed nami, dlatego sytuacja na autostradzie w miarę upływu dnia będzie się pogarszać.

Na razie największe korki tworzą się w kierunku Łodzi przy bramkach zjazdowych w Nowej Wsi.

Tradycyjnie korkuje się odcinek autostrady A4 przy węźle Bielany Wrocławskie. Wczoraj zator na tym odcinku miał długość kilku kilometrów. Policja została zmuszona do wyznaczenia objazdów.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Reklama

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:korki

Zobacz również

  • Warszawa: Przejechał policjantce po nodze. Miał trzy promile we krwi

    We wtorek wieczorem (26 maja) policjanci zatrzymali w Warszawie mężczyznę, który próbował uniknąć kontroli drogowej i przejechał policjantce po nodze. Uszkodził też radiowóz. mężczyzna miał w... więcej