Niebezpieczny weekend na polskich drogach

Sobota, 4 maja 2013 (12:01)

595 wypadków, 60 osób zabitych, 757 rannych - to dotychczasowy bilans długiego weekendu na drogach.

Zdjęcie

Ogólnopolska akcja policji "Majowy Weekend 2013" /PAP
Ogólnopolska akcja policji "Majowy Weekend 2013"
/PAP

Oprócz tego, zatrzymano blisko 3 600 pijanych kierowców - mówi IAR podinspektor Grażyna Puchalska z Komendy Głównej Policji.

Większość tłumaczy się, że wypiło nieznaczną ilość alkoholu, jedna 90 procent z tej grupy miało go powyżej pół promila we krwi, a to już przestępstwo.

Policja apeluje, by powrotów z długiego weekendu nie odkładać na ostatnią chwilę. Warto drogę zaplanować wcześniej, wyjechać wcześniej, znaleźć czas na odpoczynek.

Często do wypadków dochodzi w ostatniej godzinie podróży, gdy kierowca jest przyzwyczajony do prędkości i wydaje mu się, że cel jest na wyciągnięcie ręki.

Policja apeluje o ostrożną jazdę. Przy każdej kontroli drogowej funkcjonariusze będą sprawdzać czy kierowca jest trzeźwy, czy kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy oraz czy dzieci przewozi się bezpiecznie.

Reklama

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:wypadek | policja

Zobacz również

  • Dolnośląskie: 12-kilometrowy korek na A4 pod Wrocławiem

    12 kilometrów długości ma zator pojazdów na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Spowodowany jest on zwężeniem trasy w związku z remontem wiaduktu. Zalecany jest objazd - najlepiej już od węzła Legnica... więcej