Naćpany uciekał policji. Po zatrzymaniu nie mógł wyjść z auta

Czwartek, 25 stycznia 2018 (11:20)

Po prawie 30-kilometrowym pościgu lubuska policja zatrzymała 25-letniego mieszkańca Pomorza. Okazało się, że był pod silnym działaniem narkotyków. O niepokojącym zachowaniu kierowcy na drodze nr 22 zawiadomili służby inni uczestnicy ruchu.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Damian Klamka /East News
Zdj. ilustracyjne
/Damian Klamka /East News

Jak poinformował w czwartek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy, 25-latek był tak odurzony, że po zatrzymaniu nie był w stanie wyjść ze swojego samochodu. Policjanci musieli rozbić szybę, by go z niego wydostać. 

"Jak było to silne działanie narkotyków niech świadczy fakt, że nie potrafił ustać na nogach czy wypowiedzieć logicznie kilku słów" - powiedział rzecznik.

Reklama

Dodał, że niebawem mężczyzna usłyszy zarzuty związane z niezatrzymaniem się do kontroli drogowej, posiadaniem narkotyków i jazdą pod ich wpływem. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Młody człowiek został zatrzymany w środę po pościgu na drodze krajowej nr 22 między Strzelcami Krajeńskimi a Gorzowem Wielkopolskim.

Z relacji podróżujących nią kierowców wynikało, że jechał całą szerokością jezdni, gwałtownie zwalniał i przyspieszał oraz mimo ciemności wyłączał światła. Przy próbie zatrzymania go przez policję podjął ucieczkę. Został zatrzymany w rejonie podgorzowskich Różanek.

Maludy zaznaczył, że biorący udział w akcji policjanci ze Strzelec Krajeńskich i Gorzowa Wlkp. dołożyli wszelkich starań, by nie narazić na niebezpieczeństwo innych użytkowników drogi.

Policyjne statystyki wskazują na wzrost liczby kierowców prowadzących pod wpływem narkotyków. W 2016 r.  funkcjonariusze drogówki tylko z regionu lubuskiego zatrzymali 85 takich osób, w zeszłym roku już 113.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • ​Pomorskie: Autobus zderzył się z samochodem. Trzy osoby zginęły

    Czekamy na informacje o stanie zdrowia wszystkich poszkodowanych w wypadku - powiedział wojewoda pomorski Dariusz Drelich, który przyjechał do Mierzyna (woj. pomorskie), gdzie doszło do wypadku... więcej