​Na drogach utrudnienia. GDDKiA ostrzega

Poniedziałek, 31 grudnia 2018 (19:18)

Jak podaje w poniedziałkowy wieczór Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, jazdę mogą utrudniać opady deszczu, śniegu i deszczu ze śniegiem. Na Warmii i Mazurach widoczność ogranicza mgła.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /Michal Adamowski /Reporter
zdj. ilustracyjne
/Michal Adamowski /Reporter

Z powodu deszczu lub mżawki utrudnienia występują na terenie Podlasia, Łódzkiego, Śląska, Warmii i Mazur, Małopolski, Podkarpacia oraz Lubelszczyzny - w trzech ostatnich regionach występują ponadto opady śniegu.

GDDKiA ostrzega również przed wyjątkowo śliską nawierzchnią na drodze krajowej 46 w województwie opolskim, na odcinku Niemodlin - Dąbrowa.

Reklama

W sylwestrową noc i w Nowy Rok o rozwagę na drogach apeluje Komenda Główna Policja. Funkcjonariusze szczególnie zwracają uwagę, aby kierowcy zachowali ostrożność m.in. w okolicach przejść dla pieszych.

Policja przestrzega także, żeby nie wybierać się na imprezę samochodem, jeśli ma się zamiar pić alkohol. Policjanci zwracają uwagę, aby zadbać też o bezpieczny powrót zmotoryzowanych gości, który się z nami bawią, i nie wsiadać do samochodu z kierowcą, który pił alkohol. Taką osobę należy również powstrzymać przed prowadzaniem samochodu. Nie należy także namawiać niepijących do picia.

W czasie sylwestra i Nowego Roku wzmożone będą kontrole policji na drogach.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Warszawa: Wypadek z udziałem autobusu. Kierowca wjechał w zaparkowane samochody

    We wtorek (7 lipca) doszło do wypadku z udziałem autobusu miejskiego w Warszawie. Jak podaje reporter TVN Warszawa - kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w trzy zaparkowane na ulicy... więcej