Na drogach ślisko i niebezpiecznie. "Lód i zero piaskarek"

Poniedziałek, 11 stycznia 2016 (06:39)

Marznące opady deszczu na Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w Świętokrzyskiem i w Małopolsce. Ostrzeżenia dla tych pięciu województw wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Będzie ślisko na drogach i chodnikach.

Zdjęcie

zdj.ilustracyjne /Andrea Lotti /123RF/PICSEL
zdj.ilustracyjne
/Andrea Lotti /123RF/PICSEL

Kierowcy informują m.in. o trudnych warunkach na drodze krajowej między Lipskiem a Ostrowcem Świętokrzyskim. "Tragedia, jest tak ślisko, że samochody praktycznie stoją na poboczu" - poinformował jeden ze słuchaczy na antenie RMF FM.

"Szklanka" wystąpi także na dolnośląskiej drodze krajowej numer 94, między Bolesławcem a Lubinem. "Lód na drodze, zero piaskarek" - mówił inny słuchacz na antenie.

Ślisko i niebezpiecznie będzie również na drodze wojewódzkiej numer 159 w Lubuskiem -  to popularny skrót między Gorzowem, a Piłą.

Reklama

Gołoledź utrudniała wczoraj życie mieszkańcom Małopolski. Karetki krakowskiego pogotowia ratunkowego były wzywane w niedzielę ponad 50 razy do osób, które potłukły się lub połamały na śliskich chodnikach.


Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

-----

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • ​Łódzkie: A2 zablokowana w stronę Warszawy

    Autostrada A2 jest nieprzejezdna w stronę Warszawy po zderzeniu dwóch aut osobowych w okolicach miejscowości Emilia (woj. łódzkie) - poinformował dyżurny łódzkiego Punktu Informacji Drogowej GDDKiA. więcej