Motocyklista potrącił sześciolatkę. Matka szuka sprawcy

Środa, 22 lipca (10:40)

25 czerwca na rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Olsztynie motocyklista potrącił kilkuletnią dziewczynkę, która przejeżdżała rowerem przez jezdnię tak zwaną śluzą rowerową. Dziecku na szczęście nic poważnego się nie stało.

Zdjęcie

Moment potrącenia dziewczynki przez motorzystę /Facebook /
Moment potrącenia dziewczynki przez motorzystę
/Facebook /

Do zderzenia motocyklisty z dziewczynką doszło na rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Olsztynie. Kilkulatka jechała na rowerze za mamą, która wiozła też młodszą córkę. Kobieta, gdy zauważyła, że na obu pasach samochody zatrzymały się wjechała śluzą rowerową na jezdnię. Wtedy doszło do zderzenia. 

"Na szczęście fizycznie nic poważnego się nie stało. Ale była to nasza pierwsza przejażdżka 'po ulicy'. Ja jechałam na przodzie, córka za nami. Miałyśmy dojechać na drugą stronę przejścia nad jezioro Długie, 15 min od naszego domu. Motocykl nadjechał od strony Likuz, przeciskając się między ustępującymi nam pierwszeństwa autami "- mówi matka dziecka.Dziewczynka po zderzeniu od razu uciekła z jezdni. Motocyklista zsiadł z motoru, chwycił rowerek i poszedł w kierunku matki i małej poszkodowanej. "Przyniósł mi rowerek i przeprosił (zapytał, bądź stwierdził) 'nic się nie stało' i nie czekając na odpowiedź zwiał" - relacjonuje kobieta.

Reklama

Motocykl nie miał tablicy rejestracyjnej i - jak mówi mama 6-latki - przez to policja umorzyła sprawę. 

"Na pewno dokładnie sprawdzimy ten przypadek, czy faktycznie było umorzenie i jeżeli tak, to czy była to słuszna decyzja" - powiedział reporterowi RMF FM podkomisarz Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji.Pani Sabina, mama potrąconej dziewczynki, sama postanowiła znaleźć motocyklistę zamieszczając nagranie z wideorejestratora autobusu, który wtedy tam przejeżdżał. 

"Szukam sprawcy. Na filmie nie widać, że sznur samochodów zatrzymał się ustępując nam pierwszeństwa. Jestem winna, że nie spodziewałam się, że wskoczy pomiędzy nas motocykl. Chciałam przejechać już powolutku na wysepkę i na kolejnym etapie przeprowadzić dziewczynki. Odwróciłam się i widziałam sytuację. Nie spodziewałam się trzeciego pojazdu pomiędzy..." - mówi pani Sabina.

Autor: Piotr Bułakowski

Opracowanie: Nicole Makarewicz

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Śląskie: Trzy nastolatki potrącone na przejściu dla pieszych

    Trzy nastolatki, w wieku 15 i 16 lat, trafiły do szpitala po tym, jak kierowca dostawczego auta potrącił je na przejściu dla pieszych. Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w Raciborzu. Policja... więcej