Mieszkańcy Zbuczyna zablokują drogę Warszawa-Terespol

Niedziela, 1 września 2013 (19:15)

Mieszkańcy Zbuczyna koło Siedlec zablokują w poniedziałek drogę krajową numer 2 - Warszawa-Terespol. Od 9:00 rano będą chodzić po przejściu dla pieszych w Zbuczynie, domagając się wybudowania kilkusetmetrowego odcinka chodnika wzdłuż międzynarodowej drogi.

Zdjęcie

Brak chodnika stwarza dla dzieci poważne zagrożenie. Rodzice są zaniepokojeni /123/RF PICSEL
Brak chodnika stwarza dla dzieci poważne zagrożenie. Rodzice są zaniepokojeni
/123/RF PICSEL

- Od września, by dostać się do szkoły, uczniowie znów będą musieli chodzić bardzo wąskim poboczem, tuż przy przejeżdżających tirach lub przechodzić w niedozwolonym miejscu. To stwarza śmiertelne zagrożenie - tłumaczy Jolanta Krasuska, matka ucznia czwartej klasy szkoły podstawowej. Zwraca uwagę, że część rodziców z powodu obowiązków w pracy nie może odprowadzić dzieci do szkoły.

Zdjęcie

Zbuczyn /Map24.interia.pl
Zbuczyn
/Map24.interia.pl

Wicedyrektor szkoły Andrzej Chromiński dodaje, że sytuacja dojrzała do tego, by zaprotestować. - Nie możemy narażać naszych uczniów na niebezpieczeństwo - podkreśla. 

Reklama

Dyrektor Zespołu Oświatowego w Zbuczynie Jolanta Szcząchor podkreśla, że władze szkoły i rodzice nie mogą biernie czekać, aż dojdzie do tragedii. Do tej pory nie doszło na drodze do poważnych wypadków, kilka osób zostało jednak potrąconych. 

Miejscowe władze i mieszkańcy od kilku lat zabiegają o wybudowanie chodnika. Jednak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wielokrotnie przekładała termin realizacji inwestycji tłumacząc to brakiem środków finansowych.

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Podlaskie: Czołowe zderzenie z ciężarówką. Jedna ofiara

    Jedna osoba zginęła w wypadku auta osobowego z ciężarowym w sobotę po południu na drodze krajowej nr 61, na odcinku Łomża-Stawiski – podała podlaska policja. Droga jest zablokowana. Zorganizowano... więcej