Mazowieckie: Samochód uderzył w wózek dziecięcy

Środa, 17 sierpnia 2016 (12:13)
Aktualizacja: Środa, 17 sierpnia 2016 (13:01)

W Giżycach koło Sochaczewa w województwie mazowieckim na przejściu dla pieszych samochód uderzył w wózek dziecięcy. Dwumiesięczne niemowlę trafiło do szpitala.

Według policji do potrącenia wózka z dwumiesięcznym niemowlęciem doszło w chwili, kiedy jego matka schodziła już z jedynego w Giżycach przejścia dla pieszych.

Niemowlę w stanie ciężkim trafiło do szpitala w Sochaczewie. Tam jednak po zbadaniu dziecka uznano, że wymaga ono znacznie bardziej zaawansowanej pomocy. Dziecko śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zostało przetransportowane do specjalistycznego szpitala pod Warszawą.

Reklama

Sprawca wypadku został zatrzymany przez policję. Nie stwierdzono obecności alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu, policjanci chcą jednak przeprowadzić u niego badanie krwi, mogące stwierdzić obecność innych środków odurzających. 31-letni mieszkaniec Sochaczewa nie został jeszcze przesłuchany, jest w szoku. Za spowodowanie wypadku grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Policjanci oceniają, że miejsce, gdzie doszło do wypadku jest bardzo dobrze i czytelnie oznakowane - przejście, na którym kierowca skody potrącił wózek znajduje się naprzeciwko szkoły podstawowej, na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 577 Sochaczew-Płock. Ani samego przejścia, ani sygnalizujących je znaków nic nie zasłania.

(j.) 

Tomasz Skory

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Zachodniopomorskie: Wypadek z udziałem pojazdu amerykańskiej armii

    Amerykańska ciężarówka wojskowa zderzyła się w czwartek (9 lipca) z samochodem ciężarowym na drodze wojewódzkiej nr 175 w okolicach wsi Konotop (woj. zachodniopomorskie). Dwóch żołnierzy zostało... więcej