Mazowieckie: Pościg ulicami stolicy. Kierowca był pod wpływem narkotyków

Sobota, 13 lutego (14:15)

Stołeczni policjanci ścigali kierowcę toyoty, który nie zatrzymał się do kontroli - powiedziała sierżant sztabowa Monika Nawrat z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji. Dodała, że po zatrzymaniu kierowca miał powiedzieć policjantom, że uciekał, bo jest pod wpływem narkotyków.

Zdjęcie

Zdjęcie ilustracyjne /123RF/PICSEL
Zdjęcie ilustracyjne
/123RF/PICSEL

Do zdarzenia doszło w sobotę w południe. - Około godziny 11.40 kierujący samochodem osobowym marki toyota nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci podjęli pościg, który finalnie zakończył się na ulicy Klimontowskiej w Warszawie - tłumaczyła policjantka.

- Podczas ucieczki kierowca łamał przepisy ruchu drogowego. Przejeżdżał przez chodniki i przejścia dla pieszych. Jednocześnie uciekając staranował dwa zaparkowane pojazdy na wysokości Trasy Siekierkowskiej - wyjawiła sierżant sztabowa Monika Nawrat.

Reklama

Pościg zakończony uderzeniem w słup

Wskazała, że pościg zakończył się, gdy kierujący osobową toyotą uderzył w murowany słup. - W pojeździe, oprócz kierowcy, znajdowały się trzy osoby. Ze wstępnych informacji wynika, że jedna z nich jest ranna - podała.

- Prawdopodobnie jeśli chodzi o powód tego pościgu, dlaczego ten kierujący nie zatrzymał się do kontroli jest fakt, iż przyznał się policjantom, że jest pod wpływem narkotyków, które miał wczoraj zażywać - poinformowała dodając, że na miejscu okazało się również, że kierujący nie ma prawa jazdy i w samochodzie miał kradzione tablice rejestracyjne.

Zaznaczyła, że policjanci sprawdzą czy rzeczywiście kierowca zażywał wcześniej narkotyki. - W chwili zdarzenia był trzeźwy - powiedziała.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Lubuskie: Tragiczny wypadek, nie żyje kierowca pługopiaskarki

    Nie żyje kierowca pługopiaskarki, która zderzyła się z ciężarówką w pow. świebodzińskim (Lubuskie). - Policjanci przywrócili już ruch na drodze krajowej nr 92 – poinformował Marcin Ruciński z... więcej