Mazowieckie: Policja odblokowała drogę krajową nr 7

Piątek, 11 stycznia 2013 (22:43)

Droga krajowa nr 7 jest już przejezdna w obu kierunkach. Trasa w stronę Warszawy była zablokowana przez kilka godzin po wypadku, do którego doszło w piątek późnym popołudniem w miejscowości Lekarcice k. Białobrzegów (Mazowieckie).

Zdjęcie

Droga krajowa nr 7 odblokowana /RMF
Droga krajowa nr 7 odblokowana
/RMF

Jak poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach st. sierż. Łukasz Gutkiewicz, wypadek wydarzył się ok. godz. 17 na trasie w kierunku Warszawy.

Z wstępnych ustaleń policji wynika, że 38-letnia kobieta, kierująca peugeotem, zaczęła gwałtownie hamować, bo - jak wynika z jej relacji - na drogę wybiegło dzikie zwierzę. Kobieta uderzyła samochodem w barierkę energochłonną. Jadący za peugeotem autokar także zahamował, wówczas w tył pojazdu uderzył mercedes sprinter, którym kierował 27-mężczyzna.

Reklama

Kierowca mercedesa został ciężko ranny. Śmigłowcem przetransportowano go do szpitala w Warszawie.

Obrażeń ciała doznali także kierująca peugeotem, kierowca autokaru i jego 16-letni pasażer.

Autokarem jechało 17 nastolatków w wieku 16-18 lat. Młodzież wracała do Warszawy z wycieczki szkolnej w górach. Niedługo po wypadku podstawiono nowy autokar.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Małopolskie: Czołowe zderzenie samochodów na krajowej siódemce

    21-letnia kobieta zginęła w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 5 na 6 lipca) w wypadku na krajowej siódemce w miejscowości Antolka w powiecie miechowskim, gdzie czołowo zderzyły się dwa samochody.... więcej