​Mazowieckie: Małżeństwo zginęło w zderzeniu pociągu z samochodem

Niedziela, 1 lipca 2018 (12:38)
Aktualizacja: Niedziela, 1 lipca 2018 (16:08)

W zderzeniu pociągu z samochodem w miejscowości Zabieżki (woj. mazowieckie) zginęło małżeństwo - 35-letnia kobieta i 37-letni mężczyzna - poinformował w niedzielę PAP nadkom. Daniel Niezdropa z komendy powiatowej policji w Otwocku. Jak dodał, były to jedyne ofiary wypadku.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Marcin Jurkiewicz /East News
Zdj. ilustracyjne
/Marcin Jurkiewicz /East News

O godz. 10:55 w miejscowości Zabieżki w gminie Celestynów nastąpiło zderzenie pociągu relacji Warszawa Zachodnia-Pilawa z Fordem Galaxy, którym podróżowały dwie osoby, małżeństwo - poinformował PAP nadkom. Daniel Niezdropa z komendy powiatowej policji w Otwocku. Jak wyjaśnił, mężczyzna miał 37 lat, a kobieta 35.

Do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. "To przejazd, na którym znajduje się sygnalizacja świetlna. Przejazd nie jest chroniony przez dróżnika i zapory" - poinformował Daniel Niezdropa.

Reklama

Kiedy pociąg przejeżdżał, samochód znajdował się na torowisku. "Nie wskazujemy na razie przyczyny i winnych. Będziemy badać okoliczności tego zdarzenia" - skomentował nadkomisarz.

Przywrócono ruch

"Od 14.30 przywróciliśmy ruch pociągów na trasie Otwock - Pilawa" - powiedział PAP Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP. Obecnie - jak dodał - pociągi jeżdżą zgodnie z rozkładem, a opóźnienia mogą mieć tylko te, które stały w związku z wypadkiem.

 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Biały Kościół: Ciężarówka zmiażdżyła samochód osobowy

    Na drodze krajowej nr 94 w Białym Kościele niedaleko Krakowa miał miejsce poważny wypadek z udziałem dwóch osobówek i ciężarówki. Kierowcę ze zmiażdżonego pojazdu do szpitala przetransportował... więcej