Małopolskie: Zderzenie z udziałem karetki. Jedna osoba nie żyje

Piątek, 13 lipca 2018 (11:46)

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w zderzeniu karetki pogotowia z samochodem osobowym. Do wypadku doszło w piątek na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Kolonia w woj. małopolskim. Jezdnia w kierunku Olkusza jest zablokowana. Wyznaczono objazdy.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Andrzej Sidor /Agencja FORUM
Zdj. ilustracyjne
/Andrzej Sidor /Agencja FORUM

Jak poinformował dyżurny krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w wypadku uczestniczyła karetka pogotowia jadąca na sygnale do pacjenta. Na skrzyżowaniu zderzyła się z samochodem osobowym. W wypadku śmierć poniósł mężczyzna podróżujący autem osobowym. Dwie osoby zostały ranne, w tym ratownik - przetransportowano go śmigłowcem do szpitala.  

Reklama

Po wypadku zablokowane są oba pasy jezdni od Dąbrowy Górniczej w kierunku Olkusza i dalej Krakowa. W kierunku Dąbrowy Górniczej ruch odbywa się jednym pasem. Objazd wyznaczono drogą lokalną przez miejscowość Bolesław. Przewidywany czas trwania utrudnienia to trzy godziny.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • ​Mazowieckie: Pociąg towarowy śmiertelnie potrącił mężczyznę

    Pociąg towarowy potrącił w środę (3 czerwca) mężczyznę znajdującego się na torowisku na odcinku kolejowym Parzniew - Brwinów (pow. pruszkowski) - powiedziała mł. asp. Marta Słomińska z... więcej