Małopolskie: Zderzenie busa i osobówki. 15 rannych, jedna ofiara śmiertelna

Sobota, 19 grudnia 2020 (16:10)
Aktualizacja: Sobota, 19 grudnia 2020 (18:19)

Jedna osoba zginęła, a 15 zostało rannych w zderzeniu busa z samochodem osobowym, do którego doszło w sobotę po południu na drodze krajowej nr 94 w Zagórzu niedaleko Wieliczki (woj. małopolskie). Droga została zablokowana. Do zdarzenia doszło w gęstej mgle.

- Ofiara śmiertelna to kierowca samochodu osobowego - poinformował oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Kierowca miał 24-lata. Ranni zostali pasażerowie busa jadącego od strony Bochni w kierunku Krakowa. W pojeździe było w sumie 15 osób. Ciężej poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala przez pogotowie ratunkowe.

- Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy po godzinie 15. Próbowaliśmy za pomocą sprzętu hydraulicznego uwolnić osobę, która kierowała samochodem osobowym. Niestety, nie dało się jej uratować - powiedział Polsat News rzecznik małopolskiego komendanta Państwowej Straży Pożarnej, Sebastian Woźniak.

Reklama

- Siedem osób zostało przewiezionych do szpitala w celu udzielenia pomocy medycznej - powiedział strażak.

- Przyczyny zdarzenia są ustalane przez policję, która na miejscu zdarzenia prowadzi czynności dochodzeniowe. W działaniach uczestniczyło sześć zastępów straży pożarnej - powiedział Woźniak, który przypomniał, że w Małopolsce obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne o utrzymującej się mgle. Panują trudne warunki na drogach. Temperatura oscyluje wokół zera, a drogi mogą być śliskie.

Droga krajowa nr 94 została zablokowana w obu kierunkach w rejonie wypadku. Policja informowała, że utrudnienia mogą potrwać około trzech godzin. Po godzinie 17 na miejscu wciąż pracowały m.in. trzy zastępy strażaków, które zabezpieczały oraz oświetlały miejsce wypadku, na którym policja prowadziła dochodzenie.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Polsat News

Zobacz również

  • Dolnośląskie: Nietrzeźwy złodziej samochodu wpadł do rzeki

    Uciekający skradzionym samochodem przed policyjnym pościgiem kierowca zakończył rajd w rzeczce. Będący pod wpływem alkoholu uciekinier stracił panowanie nad pojazdem, które wylądowało w wodzie. więcej